Ads Top

Bedrijven die groepsverzekeringen aanbieden hebben mogelijk AFM-vergunning nodig

Bedrijven die naast hun hoofdactiviteit aan hun klanten ‘groepsverzekeringen’ aanbieden hebben mogelijk een vergunning nodig van de Autoriteit Financiële Markten (AFM). Denk bijvoorbeeld aan bedrijven in de transportsector of de verhuissector.

Door een uitspraak van het Hof van Justitie van de Europese Unie is er duidelijkheid ontstaan over de vergunningplicht ten aanzien van groepsverzekeringen. Dit heeft vooral consequenties voor bedrijven die groepsverzekeringen aanbieden.

Een groepsverzekering is een verzekeringsovereenkomst die is gesloten tussen een verzekeraar en bijvoorbeeld een transport- of een verhuisbedrijf. Het betreffende bedrijf wordt dan ‘verzekeringnemer’ en kan vervolgens zelfstandig klanten (personen of ondernemingen) als verzekerden op die overeenkomst bijschrijven.

Heeft uw bedrijf per 1 oktober 2025 een vergunning nodig? Dan heeft u, rekening houdend met de termijn van het in behandeling nemen van de vergunning, hier nog ongeveer vier maanden de tijd voor. De praktijk leert dat een vergunningaanvraag bij de AFM minimaal 13 weken duurt. Wij adviseren u daarom om de aanvraag ruim op tijd in te sturen.

Geen opmerkingen:

Opmerking: Alleen leden van deze blog kunnen een reactie posten.

Mogelijk gemaakt door Blogger.